Vilka är vi?

Ett familjeföretag som grundades 2011

En specialpartiaffär inom naturkosmetika och ekologiska produkter

Miraz Trading Oy är ett familjeföretag som grundades 2011. Vi exporterar till Finland och Norden högklassiga och lättillgängliga naturskosmetikaprodukter samt läckra gourmetprodukter och ekologiska livsmedel. Vi uppskattar långvariga kundrelationer och tror att det bästa resultatet uppnås genom samarbete. Vi är en pålitlig och flexibel samarbetspartner. Vårt kontor ligger i Tammerfors och vårt vi har totalt 30 medarbetare i Finland och i Sverige.

Vi är en självständig och kompetent specialpartiaffär som erbjuder full service inom naturkosmetik och ekologiska produkter.

Bakom allt detta:

Vårt team

CEO Taneli Jaakonsaari

taneli.jaakonsaari@miraz.fi

Group CEO Jyri Linna

jyri.linna@miraz.fi

Sales Manager Pipsa Immonen

pipsa.immonen@miraz.fi

Sales Manager (Sweden) Jan Holsteryd

jan.holsteryd@mirazorganic.se

Key Account Manager Jenni Alin

Key Account Manager Ida-Sofia Mattsson

ida-sofia.mattsson@miraz.fi

Marketing Manager Ida Hanhiniemi

ida.hanhiniemi@miraz.fi

Export Manager Tiia Tyynysniemi

tiia.tyynysniemi@miraz.fi

Graphic Designer Iina Vottonen

iina.vottonen@miraz.fi

CFO Sonja Kärki

sonja.karki@miraz.fi

Order Coordinator Niko Nieminen

niko.nieminen@miraz.fi

Purchasing Manager Sanna Ammunet

sanna.ammunet@miraz.fi

Purchaser Susanne Salmi

HR Specialist Carl Öström

carl.ostrom@miraz.fi

Customer Service & Product Specialist Iina Roinila

iina.roinila@miraz.fi

Logistic Manager Janna Tuhkanen

janna.tuhkanen@miraz.fi

Stock Manager (wholesale) Marianne Puurila

marianne.puurila@miraz.fi

Stock Manager Timo Tyynysniemi

timo.tyynysniemi@miraz.fi

Storage Worker Jenna Niinimäki

jenna.niinimaki@miraz.fi

Product Specialist Jenna Jaakonsaari

jenna.jaakonsaari@miraz.fi

Storage Worker Krista Parviainen

krista.parviainen@miraz.fi

Storage Worker Jenni Korhonen

Storage Worker Iida-Kaisa Riihimäki

iida-kaisa.riihimaki@miraz.fi

Storage Worker Tanja Ahlqvist

Storage Worker (maternity leave) Sanni Haapanen

Sales Consultant Mirjami Koivulampi

Webshop Manager Sini Mattila

sini.mattila@miraz.fi

Graphic Designer (maternity leave) Atte Virtanen

Importvarumärken

Kontaktuppgifter

Miraz Trading Oy

VAT: FI23803965

Ahertajankatu 19, 33720 Tammerfors

Kundservice

info(at)mirazorganic.se

Återförsäljare, Tel 040 1261525 Konsumenter, Tel 040 7687407